Twoja przeglądarka (Internet Explorer 7 lub starszy) jest nieaktualna. Posiada ona luki w zabezpieczeniach i może nie wyświetlać wszystkich funkcji tej oraz innych stron internetowych. Dowiedz się, jak uaktualnić przeglądarkę.

X

Menu / szukaj

Wystawa „Święty Jan Paweł II”. Galeria na Emporach w Kościele św. Tomasza Apostoła w Warszawie

25 maja 2014 roku zakończyła się wystawa „Święty Jan Paweł II” w Galerii na Emporach w Kościele św. Tomasza Apostoła w Warszawie (ul. Dereniowa 12).

Wśród różnorakich obrazów olejnych, pasteli, instalacji, rysunków, ikon i rzeźb wyróżniały się dwie grafiki Antoniego Chodorowskiego.

W przedmowie do wydanego z okazji wystawy katalogu-książeczki Anna Urbańska pisze: „Santo Subito – uznanie za osobę świętą, natychmiast, teraz, już. Ten spontaniczny okrzyk tłumu zebranych 8 kwietnia 2005 roku, w czasie uroczystego pogrzebu Jana Pawła II, brzmiał jak niekwestionowane żądanie. (…) Galeria na Emporach zaprasza nas do przypomnienia i refleksji nie tylko nad osobą Pasterza, który był nam tak bliski, ale nad stawaniem się świętym przez skromnego, zakochanego w Bogu człowieka.”

W odczytywaniu przesłania Jana Pawła II uczestniczyła grupa ursynowskich artystów plastyków.

Kuratorem wystawy był Jerzy Derkacz.


Kliknij na zdjęciu aby obejrzeć je w powiększeniu…