Twoja przeglądarka (Internet Explorer 7 lub starszy) jest nieaktualna. Posiada ona luki w zabezpieczeniach i może nie wyświetlać wszystkich funkcji tej oraz innych stron internetowych. Dowiedz się, jak uaktualnić przeglądarkę.

X

Menu / szukaj

„Historyczne fakty spółdzielczości”. Dom Sztuki, Warszawa

4 lutego 2002 roku w Galerii Domu Sztuki SBM „Jary” na warszawskim Ursynowie otwarto wystawę HISTORYCZNE FAKTY SPÓŁDZIELCZOŚCI. Komisarz wystawy Danuta Frączek zaprezentowała na wystawie materiały wyróżniające się graficznym kunsztem i ciekawą kaligrafią. Wystawa pokazuje, jak można we właściwy sposób rozwijać budownictwo mieszkaniowe i odpowiednio je finansować. Ekspozycja informuje, że polska spółdzielczość mieszkaniowa istnieje od ponad 150 lat, ukazuje jej rozwój w okresie międzywojennym, dorobek gospodarczy i społeczny w tamtej epoce, a także niebywale ważny wpływ na kulturę narodową. Wystawę ilustrują rysunki satyryczne Antoniego Chodorowskiego inspirowane tematyką ursynowską.

Materiały na wystawę otrzymano dzięki współpracy z Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.


Kliknij na zdjęciu aby obejrzeć je w powiększeniu…