Twoja przeglądarka (Internet Explorer 7 lub starszy) jest nieaktualna. Posiada ona luki w zabezpieczeniach i może nie wyświetlać wszystkich funkcji tej oraz innych stron internetowych. Dowiedz się, jak uaktualnić przeglądarkę.

X

Menu / szukaj

„Nie znasz? A szkoda…”, Centrum ŁOWICKA, 2018

Wystawa prac Antoniego Chodorowskiego „Nie znasz? A szkoda…”

Wystawa otwarta od 02.02.2018 do 11.02.2018
lokalizacja: Dom Kultury w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, ul. Łowicka 21
cena: bezpłatne

Grafik karykaturzysta, autor ilustracji do książek, plakatów, zajmował się także fotografią i malarstwem. Laureat licznych nagród, wielokrotnie prezentował swe prace na wystawach w kraju i za granicą. Zmarł w 1999 r. Wysublimowane poczucie humoru oraz charakterystyczna kreska wyróżniają jego prace.

Przypominamy artystę z inicjatywy mokotowskiej młodzieży licealnej – Marii Adamskiej i Julii Różyckiej. Projekt w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Prace pochodzą ze zbiorów Zofii Chodorowskiej.

Julia Różycka i Marii Adamska - organizatorki wystawyTak o inicjatywie piszą jej autorki:

„Maria Adamska i ja jesteśmy licealistkami. (…)Z inicjatywą wyszła Maria, ponieważ Pana Chodorowskiego znał osobiście jej dziadek i rodzina Marysi jest związana z rodziną Państwa Chodorowskich(…).

Gdy tylko Marysia usłyszała od syna Państwa Chodorowskich o talencie oraz niestety zapomnieniu o Panu Antonim, porozumiała się z P. Zofią – żoną, w celu poznania szczegółów działalności jej męża. P. Zofia chętnie się zgodziła na spotkanie, na którym okazałą się być osobą bardzo ciepłą i chętną do współpracy z niedoświadczonymi licealistkami 🙂

Temat został podjęty ze względu na młodzieżową Olimpiadę „Zwolnieni z Teorii”, których przedstawiciele na początku roku szkolnego odwiedzali licea, promując akcję. Ten konkurs polega na zorganizowaniu najlepszego projektu społecznego w Polsce, który zostanie nagrodzony Złotym Wilkiem. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już w czerwcu 2018 r. (…) Na początku zależało nam na certyfikacie i olimpiadzie, ale z czasem zaangażowałyśmy się w wystawę.”


Kliknij na zdjęciu aby obejrzeć je w powiększeniu…